2023-2024 yılı akademik yılına Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini tercih ederek Bilecik’te Ekim ayında eğitim ve öğretim hayatına başlayan yerli ve yabancı binlerce öğrenciye Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün açmış olduğu fotoğraf sergisinde Bilecik’in tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtıldı.


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi fuaye alanında tüm ilçelerin ve merkezde bulunan tarihi ve turistik değerleri bir araya getiren yaklaşık 30 adet fotoğrafı inceleyen öğrenciler Bilecik’e hayran kaldı.


Her mevsim farklı güzelliklere sahip olan Bilecik görülmesi ve gezilmesi önemli illerden biridir. Tarihi ve kültürel değerleri, yeşilin her tonuna sahip doğası, nardan cevize, çilekten ayvaya, kirazdan meşhur biberine kadar birçok sebze ve meyvenin üretim ambarı olan bereketli toprakları ile keşfedilmeyi bekliyor.

Üniversite öğrencilerinin düzenlenen bu fotoğraf sergisinde merak uyandıran bu güzellikleri yerinde görme arzusu da gözlerden kaçmadı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bu sergisi 29 Cumhuriyet Bayramına kadar gezilebilecek.GAMZE ELMAS