İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bilecik ziyaretleri kapsamında basın mensupları, STK ve siyasi parti temsilcileriyle buluşma programının ardından çarşı merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Adeta izdihamın yaşandığı ziyarette Başkan İmamoğlu büyük bir sevgi seli ve sloganlar  ile karşılandı.

Atatürk Parkı’nda toplanan yoğun kalabalığa  hitap eden Başkan İmamoğlu şöyle konuştu:

“Burası aslında kahramanlıkların, vatan olan bu toprakların başlangıç yeri. Tabiri caizse güçlü tohum burada atıldı. Onun için bu güçlü tohumun atıldığı güzel şehrimin, güzel insanlarıyla buluşmaktan gerçekten büyük onur duydum. Esnafımızı gezdik, birazdan belediye başkanımızla çok güzel bir teknolojik işbirliğine imza atacağız. Kendisine bu güzel şehirde güzel hizmetleriyle başarılar diliyorum. Yine il başkanlarımızla, çok kıymetli milletvekili dostumla birlikte Bozüyük’e geçeceğiz. Orada seyir terasında Kurtuluş savaşının anlatıldığı hem de Bilecik’in kahraman geçmişinin tanıtıldığı müze inşaatının da Bozüyük’e hediye edilmesinin temelini atacağız. Dolayısıyla İstanbul olarak sizin yanınızdayız.

İstanbul’daki Bileciklilerin, İstanbulluların hepinize selamını getirdim. Şimdi ben bunlar için Bilecik’te miyim hayır. Bilecik’e başka bir şey için geldim. Ben haysiyet mücadelesi için buradayım. Ben adaletsizliğe karşı buradayım, milletin iradesine karşı duranlara karşı çıkmak için buradayım ve siyaset üstü bir dönemde ittifakların güçlü olacağı bir dönemde 6’lı masada ortaya konulan o güçlü iradeyi daha da büyütmek adına buradayım. Sizlerle birlikte millet hakkını yedirmez 31 mart’ta dedim ya ben hak yemem hakkımı da yedirmem. İşte Türk milleti olarak 86 milyon insanımızla hak, hukuk ve adalet mücadelesinde hiçbir vatandaşımızın, hiçbir kurumun milletin iradesinin ise asla ve asla yedirilmeyeceğini bir avuç insana ve bugünün rejimindeki o tek kişinin ağzından çıkan o lafla yönetilme anlayışına, yargıyı siyasetin silahı gibi kullanmaya çalışanlara ne diyeceğiz yeter söz milletin diyeceğiz.

Hep birlikte bunu başaracağız, çok inanıyorum. Bu ülkenin, bu şehrin çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, beyefendilerine yürekten inanıyorum. Coşkusu çok büyük Allah sizi var etsin, memleketimize tek bir gün bile adaletsizlik yaşatılmasın. Hiçbir vatan evladına asla ve asla adaletsizlik yaşatılmasın hep birlikte başaracağız. Mayıs’a az kaldı. Bu coşkunuzu devam ettirin ve adaletsizliğe karşı dik durun. 2. Yüzyıl cumhuriyetimizin 2. Yüzyılı milletimize çok iyi gelecek ve güzel günleri hep birlikte başaracağız. Çocuklarımız için, gençlerimiz için başaracağız. Her şey çok güzel olacak demeye devam ediyoruz.”