Bilecik’te 2024 yılı Hac yolcuları uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere  kutsal topraklara giden 122  hacı adayı dualarla uğurlandı.

Cumhuriyet meydanında yapılan törene Vali Şefik Aygöl, İl Müftüsü Ali Erhun, din görevlileri ile beraber hacı adayları ve aileleri katıldı.

Çukurören Köyü Camii İmam Hatibi Muhammed Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ali Erhun  “Bugün ilimizden mukaddes beldelere hacı adaylarımızın yolcu etmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonuyla bu kafilede 122 hacımız yola çıkıyor. İl genelinde şirketler dahil 258 kişi Bilecik’ten bu sene kutsal beldelere dua elçisi olarak gidiyor. Sizin bundan sonra kutsal beldelerden dönünceye kadar ki adınız “duyufu rahman”dır. Yani rahmanın misafirlerisiniz siz. Rabbim sizleri bu sene seçti ve davet etti. Sizler rabbimizin özel misafirlerisiniz. Sizler geride kalan bütün yakınlarınız ve milletimiz için dua etmek üzere gönderdiğimiz elçilersiniz. Muhterem kardeşlerim. Hac meşakkatlidir. Hac zor bir ibadettir. Allah sabrını ve kolaylığını versin inşallah. Rabbim salimen gidip salimen dönmeyi sizlere nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

Vali Şefik Aygöl, birkaç gün önce kutsal topraklardan döndüğünü ve o ulvi duyguyu yaşadığını ifade ederek hacı adaylarına “Milletimiz, devletimiz ve ümmeti Muhammed için dualarınızı ihmal etmeyiniz. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Haccınız mebrur olsun.” dedi

Hacı adayları İl Müftüsü Erhun’un yaptığı duanın ardından kutsal topraklara gitmek üzere Bilecik’ten ayrılarak Yenişehir Hava limanına uğurlandı.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY