75 günlük belediye yönetiminde Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Belediye Başkan Yardımcılığı yürüten Ahmet Gürses’in belediye şirketini zarara uğrattığı yönünde bir iddia daha gündeme geldi.

İddialara göre; İYİ Partili Gürses belediye yönetimindeyken İYİ Parti  Gençlik Kolları Başkanı ve Gürses’in kendi Avukatı olan Berke Furkan Altınay ile imzaladığı skandal bir sözleşme ortaya çıktı.

Belediye bünyesinde kadrolu 3 Avukat, ayrıca KAYI AŞ’de 1 Avukat bulunmasına rağmen Kayı Aş’DE İKİNCİ Avukat olarak Gürses’in kendi Avukatı Berke Furkan Altınay ile 1 yıllık sözleşme yapıldı. Şirketin dışarıdan aylık 10 bin TL’ye avukat ile sözleşmesi varken, Altınay ile bu ücretin 2,5 katı olan 25 bin TL’ye sözleşme imzalandı!

ESKİ AVUKATA AYLIK, GÜRSES’İN AVUKATINA PEŞİN ÖDENDİ

Skandal sözleşme bununla da kalmadı.  Eski Avukata aylık ücret ödenirken; Avukat Altınay’a 1 yıllık sözleşme imzalandı ve daha hizmet alınmadan 6 aylık peşin olarak 153 bin 750 TL ödendi.

Diğer yandan Avukatlık sözleşmesinde Altınay’ın 2 Aylık ücretini de peşin alacağı ve şirketin tek taraflı sözleşmeden dönmesi halinde ücretin tamamının ödeneceği de hüküm altına alındı.

İYİ Partili Avukat ile imzalanan bu sözleşme, 75 günlük süreçte dahi yapılan usulsüzlük ve kayırmacılığın bir örneği olduğu iddia edildi.

Konuya ilişkin; Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından görevi kötüye kullanma ve zimmet suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Not: Konuya ilişkin elimizde belgeler olmasına rağmen olay yargıya intikal ettiğinden bu süreçte yayınlamıyoruz.

Kaynak: CAFER ELMAS