Güneş Spor Kulübü Başkanı Ümit Kök ve Kadın Kolları Başkanı Burçin Köroğlu'nun konuşmalarının ardından Kadın Kolları ile birlikte pasta kestimi gerçekleşti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kadın Kolları Başkan Vekili Rukiye Turhan şunları aktardı:
"8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Güneş Spor Kulübü Kadın Kollarımızın düzenlediği Bilecik/Bozüyük yöresine ait halk oyunları gösterisi bu geceye damgasını vurdu. İlçemizin türküleri olan Kralın Kızı ve Şeker Oğlan ile Ali Osman Öztürk Hocamız önderliğinde kadınlarımızın kurslara katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca kadınlarımız halk oyunları kıyafetlerini, kulübümüz çatısı altında devam eden dikiş kursumuzda Öznur Ürütürk Hocamız ve kursiyerlerle birlikte diktiler. Gecede türkümüzü seslendiren Yasemin Dikmen'e, perküsyon çalan Saniye Doğan'a baştan sona her şeyiyle kadın emeği olan gösteride tüm kadınlara teşekkürlerimi iletiyorum."
Kulüp Başkanı Ümit Kök de "Kadınlar güçlüdür yeterki kendilerine güvensinler. Ben her zaman kadınlarımızın destekçisiyim" sözleriyle katılım sağlayan tüm misafirlere, müzisyenlere ve Kadın Kollarına teşekkürlerini iletti.

Whatsapp Image 2024 03 09 At 22.40.06

Kaynak: Nevzat KAPTAN