AK Parti İl Başkanlığı’nın yaptığı yazılı açıklamada, 24 Nisan itibari ile başlayan Milletvekilliği aday adaylığı başvurularının 29 Nisan Pazar günü sona ereceği,  aday adayı olmayı düşünen seçilmiş siyasilerin ve atanmış bürokratların istifa süresinin 26 Nisan 2018 saat 17.00’de son bulacağının duyurulmasının ardından gözler, gönlünde milletvekilliği yattığının altını çizen Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya çevrildi.

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına makamında yaptığı açıklamada, “bundan sonraki önceliğim,  partimin yetkili organları da  uygun görürse milletvekilliği adaylığı” diyen Başkan Yağcı’nın geçtiğimiz gün Ankara’ya giderek bir dizi temaslarda bulunduğu ve gece geç saatlerde döndüğü ileri sürüldü.

Görüşme sonrası Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunun sona ermesine günler kala istifa edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Bu konuda herhangi bir açıklamada bulunmayan Yağcı’nın, Ankara’dan özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan milletvekilliği adaylığını garantiye alması durumunda istifa etmesi bekleniyor.