AK Parti'de, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için yoğun mesai devam ediyor. Bilecik merkezde ve ilçelerde hangi isimlerin aday olacağı merak konusu oldu.

31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere geri sayım devam ederken, AK Parti'nin Bilecik merkezde ve ilçelerde çıkaracağı aday merak edilmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı aday gösterilirken AK Parti’den hangi ismin aday olacağı beklenmeye başlandı.

AK Parti’de Bilecik Belediye Başkanlığı için 12 isim aday adaylığı başvurusunu yaptı.  AK Parti’de belediye başkan adaylarının belirlenmesinde önemli bir kriter olan temayül yoklaması 26 Kasım’da gerçekleştirilmişti. Temayül yoklamasının ardından anket çalışmaları ile aday belirleme süreci hız kazandı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi aday belirlenmesi noktasında Bilecik’te de birçok anket yapıldı.

SON SÖZ GENEL MERKEZDE

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik geçtiğimiz günlerde yerel seçim çalışmalarına dair açıklama yaptı. Çelik, "Aday belirleme süreci devam ediyor. Şu ana kadar 15 ilde çalışmalar tamamlandı" dedi. Bu iller arasında Ankara, Adana, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Samsun, Bursa, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Ordu, Malatya ve Trabzon bulunuyor.

GÖZLER 27 ARALIK'TA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinin tamamlanması sonrasında yapılacak ilk grup konuşmasında adayları açıklaması bekleniyor. Kulislere göre bu tarihin 27 Aralık olması bekleniyor.

BİLECİK’E ORTAK ADAY

Bilecik Belediye Başkanlığı için AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı çatısı altında ortak aday çıkaracağı da kulislerde konuşulmaya başlandı. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik