Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Vali Şefik Aygöl, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, sporcu gençler ve aileleri katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ HAREKETSİZ BİR YAŞAMA EĞİMLİ HALE GELDİ”

Törenin açış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, “Teknoloji çağında çocuklarımız maalesef ki hareketsiz bir yaşama eğilimli hale geldi. Bu hususla mücadele edebilmek için İl Müdürlüğümüz bünyesinde açmış olduğumuz GSB Spor Okullarında temel branş eğitimlerinin yansıra bireylere hareketlilik bilincini kazandırmayı hedef ediniyoruz.” dedi.

 

“GSB SPOR OKULLARINDAN GELECEĞİN YILDIZ SPORCULARININ ÇIKACAĞINA İNANIYORUZ”

GSB Spor Okulları ile sporu tabana yayarak gençlerimizin daha fazla müsabakaya katılmalarını amaçladıklarını belirten Özdemir, “Geleceğin nitelikli yıldız sporcularının, kulüplerimiz ve milli takımlarımızın altyapılarını oluşturacak ülkemiz sporuna kazandırılmasını sağlayacağız.

GSB Engelsiz Spor Okulları bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlayacaktır. GSB Spor Okullarında yapılan eğitimler neticesinde sizlerin içerisinden yetenekli sporcularımızın ve geleceğin yıldızlarının çıkacağına inanıyoruz.

“SPORA GÖSTERİLEN DUYARLILIK BİZLERİ SEVİNDİRMEKTEDİR”

Kıymetli ailelerimizin çocuklarını spora yönlendirme noktasında gösterdiği duyarlılık ve hassasiyet her geçen gün artmakta ve bu bizleri oldukça sevindirmektedir. Bu bağlamda değerli katkıları için kendilerine şükranlarımı arz etmek istiyorum.

Sizlerle GSB Spor Okulları vesilesiyle birlikte olmaktan şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına mutluluk duyduğumu belirtir, eğitimler boyunca Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm ekibimizle sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Yaz Spor Okullarımızdaki eğitimlere katılan tüm çocuk ve gençlerimize aileleri ile birlikte teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu, sporla dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

VALİ AYGÖL“42 BİN 500 GENCİMİZİN YAZ TATİLİNDE EĞİTİM ALMALARINI HEDEFLİYORUZ”

İl Müdürü Özdemir’in ardından konuşan Vali Şefik Aygöl ise ”Eğitim hayatı yalnızca belirli bir dönem değildir. Yaz tatilinde de yavrularımız bir yandan tatil yaparken diğer yandan öğrenmeye devam etsinler diye kurslarımıza ağırlık vereceğiz. Bu doğrultuda Bilecik genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz kurslarında 20.000, Milli Eğitim kurslarında 12.500 ve Müftülük kurslarında 10.000 olmak üzere toplam 42.500 gencimizin yaz tatilinde eğitim almalarını hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

GÖSTERİLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Açılış töreninin ardından halk oyunları ve çeşitli spor branşlarında gösteriler düzenlendi. İzleyiciler, Judo, Taekwondo, Cimnastik gibi spor dallarında yeteneklerini sergileyen genç sporcuları büyük bir ilgiyle izledi. Gösteriler, sporun gençler üzerindeki motive edici etkisini ve sporun birleştirici gücünü bir kez daha ortaya koydu.

GSB Yaz Spor Okulları, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yaz boyunca sürecek olan eğitimlerine başlayacak. Programlar, çeşitli spor dallarında eğitim almak isteyen gençler için önemli bir fırsat sunarken, sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerine ve sosyal becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak. Bu tür spor etkinliklerinin gençler arasında spor bilincini artırması ve toplumda daha sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY