Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından Kariyer Günleri temasıyla Genç Ofiste düzenlenen Kamu-Öğrenci Buluşma Serileri kapsamında Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Üniversitede eğitim gören gençlerle buluşarak Kariyer Söyleşisi gerçekleştirdi. 

Sporla ilgilenen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. H. Tezcan Uysal ve akademisyenler katıldı.

Üniversite eğitim döneminden il müdürlüğüne kadar uzanan süreçte memuriyet, uzmanlık ve gençlik merkezi müdürlüğü gibi çeşitli kariyer basamaklarında görev yapan Özdemir, öğrencilere tecrübelerini aktardı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı birimlerin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde uzmanlık alanlarına göre istihdam ve kariyer olanaklarına yönelik önemli paylaşımlar yaptı.

Etkinlik, öğrencilerin Özdemir’e sorularının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş’un plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: GAMZE ELMAS