Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması ve temel branş eğitimlerinin kazandırılması amacıyla 81 ilde organize edilen GSB Spor Okulları kayıtları 10 Haziran 2024 tarihinde  Bilecik’te başladı. Yaz boyunca devam edecek GSB Spor Okulları eğitimleri ise 1 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak.

Heyıl olduğu gibi bu sene de GSB Spor Okulları'nda yüzlerce gence spor yapma imkanı sunuyor. 5-18 yaş arası tüm gençlerin ücretsiz katılabileceği spor okullarında; gençler boş zamanlarını değerlendirebilir, sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilir, yeni bir spor branşı öğrenebilir, fiziksel form durumunu geliştirebilir, yeni arkadaşlar edinirken eğlenceli bir yaz geçirebilecek.

Başvurular E-devlet kapısı üzerindeki Spor Bilgi Sistemi uygulamasından yapılacak. GSB Yaz Spor Okulları'nda : Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Masa tenisi, Yüzme, Atletizm, Cimnastik, Boks, Güreş, Judo, Taekwondo, Karate gibi 25 farklı branşta ücretsiz kurslar verilecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, heyecan verici bir davetle gençleri GSB Spor Okulları'na yaz aylarını sporla dolu geçirmeye çağırdı.

Özdemir yaptığı açıklamada, "Şehrimizde sporu her yaştan vatandaşa ulaştırmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Gençlerimizin yaşamları boyunca sporla iç içe olmalarını ve sağlıklı bir şekilde gelişmelerini önemsiyoruz. Bu amaçla, GSB Spor Okulları'nı açarak gençlerimize sporla tanışma, sporu yaşam tarzı haline getirme ve yeteneklerini keşfederek kendilerini geliştirme imkanı sunuyoruz." dedi.

Kaynak: GAMZE ELMAS