Afgan uyruklu bir şahıs birlikte yaşadığı Tacikistan uyruklu kadının parmaklarını satırla kesti.

Alınan bilgilere göre; Afganistan uyruklu Naimi N. (26) birlikte yaşadığı  Tacikistan uyruklu Feride R. (30)  arasında bir tartışma yaşandı. Tartışmanın alevlenmesiyle genç kadın hayatının dehşetini yaşadı.

Ertuğrul Gazi Mahallesi Kayhan Sokakta yaşanan olayda çığlık seslerini duyan vatandaşlar emniyet güçlerine haber verdi. Emniyet ekipleri ve 112 acil servis ekipleri olay yerine gelirken Tacikistan uyruklu Feride R.'yi parmakları kesilmiş halde buldu. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Feride R. Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Feride R. buradaki müdahalenin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralanan kadının 5 parmağında kesik olduğu, 2 parmağının ise kesilerek koptuğu öğrenildi.

Emniyet ekipleri tarafından olay yerinde inceleme yaptıktan sonra kadının parmaklarını kestiği iddia edilen Afganistan uyruklu Naimi N. aranmaya başlandı. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında yakalanan Afgan şahıslar Naimi N. ve babası Wahid N. gözaltına alındı. Naimi N. ve Wahid N.  kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik