Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Elemanlarının desteğiyle SBF Çocuk Gelişimi Kulübü (BİÇOK) öğrencileri ile birlikte Pelitözü Şehit Münir Kopuk İlkokulu / Ortaokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları düzenlendi.

Kutlama programına; Vali Şefik Aygöl, Rektör Vekili Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, Genel Sekreter Öğr. Gör. Özgür Özcan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan Güzel, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ümit Kahraman, Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Tezcan Uysal, il protokolü, öğrenciler ve veliler katıldı.

Program, Okul Müdürü Ahmet Mercan ve Üniversitemiz Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raif Zileli tarafından günün önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla başladı.

 Öğrenciler tarafından İstiklal Marşı ve şiirlerin okunmasının ardından oyunların oynanmasına geçildi. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri geçmişten günümüze gelerek kültürümüze yerleşen köy göçtü, gelme top, aşıkcık ve mokacık oyunlarını oynadılar.

Minikler ise bayramın keyfini sandalye kapmaca, balon patlatma, çuvalla yürüme ve yumurta taşıma yarışmalarıyla çıkardılar.

Program; Vali Şefik Aygöl’ün, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raif Zileli’ye plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: GAMZE ELMAS