Filistin Ahliya Üniversitesi Rektörü Dr. Imad Al-Zeer Şeyh Edebali Üniversitesini ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette, Öğrenci ve Öğretim Elemanı Değişim Programları’nı kapsayan bir iş birliği protokolü de imzalandı.

Öğretim elemanı değişim programları, Öğrenci değişim programları, Uzaktan eğitim programları, Burslu öğrenci daveti, Akademik/bilimsel araştırma projeleri, Kısa dönemli akademik/bilimsel eğitim programları,Konferans, seminer ve panel düzenlenmesi, Kitap, eğitim ve araştırma amaçlı materyallerin değişimi, Öğretim elemanları ve öğrenciler için kısa dönemli tatil ve sosyal etkinlik programlarının hazırlanması ile  Yaz okulu programları açılmasıkonularında iş birliğini kapsayan protokol, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile Filistin Ahliya Üniversitesi Rektörü Dr. Imad Al-Zeer tarafından Rektörlük Makamı’nda imzalandı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Beydemir, “Üniversitemizin uluslararası bir üniversite olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Filistin’in öncü üniversitelerinden olan Ahliya Üniversitesi ile yaptığımız bu iş birliği kısa, orta ve uzun vadede üniversitemize akademik ve sosyal açıdan büyük bir değer katacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ahliya Üniversitesi Rektörü Dr. Imad Al-Zeer ise yaptığı açıklamada, Türkiye-Filistin arasındaki tarihi ilişkilere vurgu yaparak “Türkiye ile Filistin arasındaki iş birliği tarih boyunca derin köklere sahiptir. Bu tür iş birliklerini güçlendirmek ve daha da ileriye taşımak arzusundayız. Bu anlaşmanın varlığının gelecekte kültürel köprülerin sağlam temeller üzerine inşa edilmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu. GAMZE ELMAS