31 Mart yerel seçimlerinde MHP’den Bozüyük Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Av. Ercan Dırazoğlu, basın açıklaması yaparak aday adaylığını duyurdu.

Dırazoğlu, MHP İlçe Başkanlığında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2024 yılı mahalli idareler seçimi bozüyük belediye başkan aday adaylık başvurumu daha önce bildiğiniz gibi genel merkezimize yapmış idim.  Şimdi de yapmış olduğum başvurumu ilçe başkanlığımıza sunmak için burada bulunmaktayım.

Bundan sonra aday belirleme takdiri genel merkezimize ait olup , verecekleri tüm kararlara saygılı olduğumu , verilecek kararın Bozüyük için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kendimi kısaca tanıtmak gerekirse,

1977 Bozüyük Yeni Mahalle doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Bozüyük ve Bilecik’te tamamladım. Yüksek öğrenimimi ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladım. 2000 yılından beri de Bozüyük’ te serbest Avukatlık yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Halen 4 Eylül Mahallesi’nde ikamet etmekteyim.

Değerli Bozüyüklüler ;

Serbest Avukat olmamızdan dolayı daima vatandaşlarımızla iç içe bir hayatımız oldu. Toplumun her kesiminden  hemşerimizle birarada olma şansını yakaladık. Hemen hemen tüm meslek kuruluşları ve odalarla yakın ilişkilerimiz oldu ve halende olmakta. Bu sebeplerle vatandaşlarımızın belediye ile ilgili şikayet ve beklentilerini bilmekteyiz.

Bu yola çıkmamızda görmüş olduğumuz ,bize iletilen belediye hizmetlerindeki  sıkıntıların giderilmesi isteğimiz en büyük esin kaynağımız olmuştur.

Doğru yönetim toplumun ortak çıkarları doğrultusunda ilerlemeyi gerektirir..

Bozüyük teki sorunları biliyoruz çözümleri de biliyoruz.

Çözüm odaklı , hızlı , çağdaş  , profesyonel , kurumsal belediyecilik !

Belediyelerin görevi halka huzur içinde insanca yaşam imkanı sunmasıdır.

Bunun için yapılması gereken ise ;  en temel belediye hizmetlerinin kusursuz bir şekilde yerine getirilmesidir.     

Değerli katılanlar,

Görevimiz  çocuklarımız ve gençlerimizin doğal becerilerinin eğitimle geliştirilmesidir. Bunun için belediye olarak gençlerimizin yatkınlıklarını ortaya çıkarmak ve onları eğitmek amacıyla belediyemizin tüm imkanları kullanılacağız.

Ayrıca esnaf ve ticaret erbabının yanında olacağız . Belediyeyi onlar için sorun yumağı değil çözüm odağı haline getireceğiz.

Bozüyük’ümüzün dört tarafı deprem kuşağıdır. Görüyoruz ki doğal afetler ve deprem konusunda ciddi bir çalışma bulunmamaktadır. Aday olmamız halinde afet ve depremlere ilişkin çalışmalarımızı sizlerle paylaşacağız. Bu hususun altını önemle çiziyoruz.

Bizim de  elbette birçok projemiz bulunmaktadır. Projelerimize bu aşamada ayrıntıları ile girmek doğru olmaz. Fakat söyleyebileceğim şey düşüncelerimiz çağdaş ,halkın tüm kesimlerine hitap eden , ihtiyaçlarını gözeten ;yapıcı çözümler olduğudur.

Değerli partili arkadaşlarım ,

Yalnız taş duvar olmaz misali çıkmış olduğumuz bu yolculukta hepinizin tek tek yanımızda olmanızı istiyorum. İnanıyorum ki hep beraber bu süreci başarıyla taçlandıracağız.

Adaylık teveccühü halinde hedefimiz tüm Bozüyüklülerin adayı olmaktır. Toplumun tüm kesimlerinden destek talep edeceğiz. Ayrım yapmaksızın tüm Bozüyüklüler için bu yola çıktık .amacımız bütün gönülleri kazanmaktır.

Buraya kadar zahmet edip katılım sağlayan  herkese ayrı ayrı şükran ve teşekkürlerimi sunarım

Süreç dahilinde aday adayı tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

Aday adaylığımızın Bozüyük için tekrar hayırlı olmasını temenni ederim.

Allah utandırmasın.”KEMAL ATLAN

Editör: Korkmaz Kesik