Staj ve çıraklık yaptıkları dönemde sigortaları yapılan ancak, EYT kapsamında ve emeklilik şartlarında hesaba dahil edilmemesi sebebiyle emekli olamayan staj ve çıraklık mağdurları Bilecik’te stant açtı.

Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği hem seslerini duyurmak hem de imza toplamak için Bilecik’te stant açtı. Staj ve çıraklık sigortalarının emeklilikte geçerli olmasını isteyen dernek üyeleri mağduriyetlerini duyurmak için pazar günü Atatürk Parkı’nın üst kısmında stant çalışması yaptı.

Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Ayıran, “Stant çalışmamızda imza kampanyamız başladı. Şu anda dernek olarak change.org sitesi üzerinden de internet üzerinden imza çalışmalarımızı yürütüyoruz. Topladığımız imzaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ve Milli Eğitim Bakanlığı’na göndereceğiz.” dedi. Ayıran, stant çalışmasının 30 Kasım tarihine kadar her pazar günü Atatürk Parkı’nın üst kısmında devam edeceğini aktardı.

Bilecik Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, Bilecik Pazaryerililer Kültür Derneği Başkanı Ahmet Yıldırım, İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Selçuk Aydın, Bursa Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği üyeleri de stant çalışmasına ziyaret ederek destek verdiler. Korkmaz Kesik