Bilecik’i önümüzdeki 5 sene TBMM’de AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ve CHP Milletvekili Yaşar Tüzün temsil edecek.

Türkiye’nin merak ve heyecanla beklediği 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri tamamlandı. Bilecik’te gerçekleşen resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti’den Halil Eldemir, CHP’den de Yaşar Tüzün milletvekili seçilerek TBMM’de Bilecik’i temsil etme hakkı kazandılar. Resmi olmayan sonuçlara göre Bilecik’te AK Parti %37 oy alırken, CHP ise %27 oy aldı. Bunun yanı sıra; İYİ Parti %12, MHP %10, Yeniden Refah Partisi %3, Yeşil Sol Parti %2 oy aldı. 

13 Mart 2023 Pazartesi günü başlayan seçim süreci sonrası Bilecik’ten AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yeşil Sol Parti’den Milletvekili Adayları ve Bağımsız Aday Bahadır Güler seçimden galip çıkmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiler. Heyecan dolu seçim süreci 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçime kadar devam etti.

Bilecik’te en güçlü 2 parti olarak görülen AK Parti ve CHP, 2023 Milletvekili seçim sonucunda da Ankara’ya milletvekili göndermeye hak kazandı. AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Halil Eldemir ve CHP 1. Sıra Milletvekili Yaşar Tüzün beraber Bilecik’i mecliste temsil edecek. Betül Kesik