AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir, cumhur ittifakına en fazla gelen eleştirilerden biri olan HÜDA Par ile olan yakınlaşması ve millet ittifakının HDP ile olan ittifak iddialarını gazetemize değerlendirdi.

“İTTİFAK SÖZLEŞMEMİZ YOK”

Bu memlekette onur ve gururla yaşayan herkesle ittifak yapabileceklerini söyleyen Eldemir, HÜDA PAR eleştirilerine ise, “HÜDA PAR ile bizim ittifak sözleşmemiz yok. Biz Demokratik Sol Parti ve HÜDA PAR’ın içindeki kişileri listelerimizden dahil ettiğimiz yerler var birkaç noktada.

“HÜDA PAR HAKKINDA AÇILMIŞ BİR SORUŞTURMA YOK”

 HÜDA PAR’ın bugüne kadar vatana millete devlete bayrağı aleyhine söylenmiş tek bir söz bulamazsınız ve hiçbir şekilde herhangi bir yerde savcılıkta şurada burada haklarında herhangi bir açılmış soruşturma da yok.

“NEDEN KANDİL’İN ÖLÜM LİSTESİNDE HÜDA PAR’IN YÖNETİCİLERİ VAR?”

Şu anda Kandil’den açıklama geliyor. Kandil kimin düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanı. Kandil kime destek veriyor buna bakmak lazım. Neden HÜDA PAR'ın yöneticileri Kandil’in ölüm listesinde olan yöneticiler, bunu sormak lazım. Onların farklı bir etnik kimlik üzerinden yaptığı siyasetten rahatsızlar. Kim bu topraklarda birlik beraberlik içerisinde üniter yapının bölünmediği bir yapı istiyorsa, cumhur ittifakını içerisinde yer alabilir.”dedi.

“BU MİLLET BUNA FIRSAT VERMEZ”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da HDP üzerinden tepki gösteren Eldemir, “Cumhurbaşkanlığı makamı, anayasa gereği başkomutanlık makamıdır. Kandil’in desteklediği adamdan Cumhurbaşkanı olmaz, bu millet buna fırsat vermez. Kandil’in desteklediği adama bu ülkenin başına başkomutanlık yaptırılmaz. Buna müsaade edilmez. Vatandaş bunu görüyor ve buna müsaade etmeyecek.

Oy alabilmek için millet ittifakının oluşturan partiler,  liderler açıklamalarda bulunuyor. Hangi ilde açıklama yapıyorsa o ilin durumuna göre açıklama yaptığın duyarsınız. Bir taraftan gidiyorlar, kayyum olmayacak diye açıklama yapıyorlar, başka biriyle gidiyorlar Biz SİHA’larla bomba yağdıracağız diye açıklama yapıyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu Van'da bir konuşma yapıyor, Demirtaş'a özgürlük diyor, Kavala'yı özledik diye konuşuyor, aynı Kılıçdaroğlu Yozgat'tta başka konuşuyor.  BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK