14 Mayısta gerçekleşen 28. Dönem milletvekili seçiminde Bilecik Milletvekili seçilen Halil Eldemir, Bilecik Adliyesi’nde bulunan İl Seçim Kurulu’nda düzenlenen törende mazbatasını aldı. Törene Eldemir’in yanı sıra; AK Partili Belediye Başkanları,  AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, 28. Dönem Milletvekili adayı Hüsnü Ersoy ve partililer katıldı.

DSC_4890

Mazbatayı eşi Funda Eldemir ile birlikte alan Milletvekili Halil Eldemir, törende yaptığı konuşmada tüm Bileciklilerin milletvekili olacağını belirtirken seçim süresi boyunca çalışmalarından dolayı Bilecik’te bulunan tüm AK Parti teşkilat üyelerine teşekkür etti. Eldemir, konuşmasında şunları aktardı:

DSC_4896

“14 Mayısta cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci seçimini yaptık. Milletvekillerimizi belirledik hem de Cumhurbaşkanımızı belirlemek üzere huzur içerisinde bir seçim gerçekleştirdik. Ülke genelinde ve Bilecik’imizin de fevkalade nezaketli ve güven ortamı içerisinde geçti. Bütün siyasi partiler hem kanunlara hem kurallara riayet ettiler. Milletimizin takdiri ve hemşerilerimizin teveccühü ile milletvekili seçildik. Bugün bu mazbatayı alarak da bunu resmileştirmiş oluyoruz.

Seçim kurullarında çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 24 siyasi partinin katıldığı ve ikişer adayın olduğu seçimin çalışması yapmak gerçekten zor bir iş. Neticesinde seçimlerimiz de güzel bir şekilde tamamlandı. Seçimin güven ortamında gerçekleşmesi için kolluk kuvvetlerimizde özel bir çaba gösterdiler. Onlara da teşekkür ediyorum.

DSC_4897

Bu mazbata, aday adaylık yarışında adaylık sürecine kadar benimle beraber olan milletvekili aday adaylarımızın bunda bir hakkı var. Aynı zamanda diğer milletvekili adayımız olan Hüsnü Ersoy’un burada bir hakkı var. Bütün teşkilatlarımızın bu mazbatada emeği ve alın teri var. Bu mazbatayı da onlar adına alıyorum.

 Bize oy veren birçok hemşerimiz bu mazbatayı almamıza vesile oldular. Çalışma bizdendi ama hemşerilerimizde bu mazbatayı bize uygun gördüler ve beni milletvekili yaptılar. Bizi destekleyen tüm hemşerilerimi de canı gönülden teşekkür ediyorum.

Bu mazbatayı alıp göreve başlayınca işler biraz değişiyor. Artık burada 200 binden fazla Bilecikli hemşerimin bu mazbatada hakkı oluyor. Onun için biz bugünden itibaren bütün Bilecik’in milletvekili olarak onlara hizmet etmek, onların dertleri ile dertlenmek, onların işleri ile ilgilenmek, ülkemizin daha ileriye gitmesi için ne yapmamız gerekiyorsa hepsi adına yapmak üzere bu vazifeye gelmiş oluyoruz. Bize oy vermiş olsun vermemiş olsun bütün Bilecikli hemşerilerim vekili olduğumu ve onlara kapımın her zaman açık olduğunu, her zaman bütün Bilecik için çalışacağımı ifade ediyorum.”

Mazbata töreninin ardından, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti teşkilat üyeleri ile Bilecik adliyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Korkmaz Kesik