Şeyh Edebali Üniversitesi Akademisyenleri Stanford Üniversitesi tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde yer aldılar.

 Stanford Üniversitesi tarafından yapılan ve 200 bini aşkın bilim insanının değerlendirmeye alındığı “Updated Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators” başlıklı çalışmada nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı ve atıf alan makale sayısı gibi kriterler ele alındı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki Sıralaması” olarak iki kategoride listelenirken Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Arslan, “Kariyer Boyu Etki” ve “2022 Etki Sıralaması”nda listeye girdi. Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Oğuzhan Çağlayan, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Çağlayan ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Işık ise “2022 Etki Sıralaması”nda listeye giren isimlerden oldu.GAMZE ELMAS