Bilecik'in de içinde bulunduğu bölge genelinde hava sıcaklığının 3 ila 6 derece artması beklenirken, Meteoroloji tarafından kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği, bu gece saatlerinden itibaren Bursa ve Kütahya'dan başlayacak olan yağmur ve sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren bölge geneline yayılacağı, yağışların Bursa ve Bilecik il geneli ile Kütahya'nın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te 3 ila 6 derece artması, Bursa da ise önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor. Rüzgarın ise güney ve güneybatı, yer yer güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Bursa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir'in batı kesimlerinde zaman zaman 40 ila 70 kilometre saat hızında kuvvetli eseceği öngörülüyor.
Öte yandan rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir'in batı kesimlerinde zaman zaman 40 ila 70 kilometre saat hızında esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.İHA

Editör: BETÜL KESİK