Bilecik Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen  "Kadın Gülsün, Hayat Gülsün" projesi tanıtıldı.

Bilecik’te yaşayan dezavantajlı kadınlara; aşçılık, girişimcilik eğitimi verilerek kadınların yöresel yemekleri ve tatları kadın eliyle yeniden canlandırılması amaçlanan proje ile ilgili bilgi veren Bilecik Gönüllüleri Derneği Başkanı Gülcan Namal,Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Namal,  proje kapsamında; kadınlara girişimcilik eğitimi, aile değerleri eğitimi, kişisel gelişim eğitimi, kadın hakları eğitimi, aşçı yardımcılığı eğitimi, aromatik bitkilerin değerlendirilmesi eğitimlerini verileceğini, eğitimler sonrasında iş kurma veya istihdam edilmelerinde yol gösterici olmak istediklerini kaydetti.

Diğer yandan, programda Bilecik “Türk Mutfağı Haftası” olarak kutlanması vesilesi ile Bilecik’e özgü yöresel yemek kültürü ve tatlarının sunumları gerçekleştirildi. Hazırlanan yöresel yemeklerin içerisinde keşkek, çıtır kabak tatlısı, büzme cevizli baklava, cevizli haşhaşlı, soğanlı börek, sarma, mercimekli ve nohutlu mantı başta olmak üzere yöreye ait lezzetler gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. BETÜL KESİK