Bilecik ANDA  Arama Kurtarma Derneği, deprem bölgelerine yardım seferberliğine devam ediyor.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 9 milyondan fazla insanı etkileyen depremlerin üzerinden 6 ay geçti. Bu sürede temel ihtiyaçların karşılanması için yardım dernekleri aracılığıyla depremzedelerin mağduriyeti bir nebze de olsa giderilmeye çalışılıyor.

Bu kapsamda ilk günden bu yana depremzedelerin yanında olan ve desteklerini sürdüren ANDA Bilecilk Derneği, son olarak Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde vantilatör ve gıda yardımı ile okula gidecek çocuklar için de kırtasiye yardımında bulundu.

Hatay'ın Kırıkhan ilçesine yola çıkan ve burada iki gün boyunca yardım faaliyetinde bulunan 8 kişilik ekip, derneğin girişimleriyle toplanan kırtasiye, vantilatör ve gıda kolisi gibi ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırarak Bilecik'e dönüş yaptı.

ANDA Bilecik Şube Başkanı Kadir Esat Kısacık, "Derneğimiz, vatandaşlarımızın yapacağı yardımlara her daim açıktır. Unutmasınlar ki bu yardımlar bir gün bizler için de gerekebilir." Diyerek vatandaşlara seslendi.

Başkan Kısacık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler arama kurtarma ekibi olarak sadece afet zamanında değil, yaraların sarılmasında da aktif rol almaktayız. Bizler dil, din, ırk ayrımı yapmadan, vatanımızda yaşayan her insanımıza yardım etmek, onların ihtiyacını karşılamak için aktif rol içerisindeyiz. Buradan vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Derneğimiz, vatandaşlarımızın yapacağı yardımlara her daim açıktır. Unutmasınlar ki bu yardımlar bir gün bizler için de gerekebilir." BETÜL KESİK