Adıyaman’da meydana gelen depremde ailesini ve sağ bacağını kaybeden Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencisi Cevher Aslan’a protez temin edebilmek amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinde çok sayıda kişi enkaz altında kalarak hayatını, ailesini, sağlığını kaybetti. Bu kişilerden biri de Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakımı Hizmetleri Bölümü’nde öğrenim gören Cevher Aslan oldu. Depreme Adıyaman’da ailesiyle birlikte yakalanan Aslan, ailesiyle birlikte enkaz altında kaldı. Annesi, babası, ablası ve yeğenini depremde kaybeden Aslan, depremin 3. Günü enkaz altından kurtarıldı. Sağ bacağı diz üstü seviyesinden ambulasyon cerrahisi ile kesilen Aslan, ampute kaldı.

Aslan’ın kaybettiği sağ bacağı için gereken mikroişlemcili protez için Bilecik’te  bir yardım kampanyası başlatıldı.

Valilik onaylı yardım kampanyasına katılmak isteyenler Osmaneli Meslek Yüksekokulu Sekreteri Hamdi Temel adına açılan TR 670001000436484954095005 IBAN Nolu hesaba gönderebilirler. Öğrencinin tıbbi durumu, protez süreci ve yardım faaliyeti hakkında bilgi almak için komisyon görevlileri Osmaneli MYO Müdür Yrd. Öğr. Göv. Şahabettin Hasar, Öğr. Göv.Burak Kese ve Yüksekokul Sekreteri, Hamdi Temel ile irtibata geçebilir.