Bilecik Gençlik Merkezi DENEYAP Teknoloji Atölyesinde lise ve ortaokul öğrencilerinin ortaya çıkardığı ürünler sergilendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından oluşturulan proje kapsamında DENEYAP teknoloji atölyesi, Bilecik Gençlik Merkezinde faaliyetlerine devam ediyor.

Bilecik Gençlik Merkezi DENEYAP teknoloji atölyesinde lise ve ortaokul öğrencilerinin ortaya çıkardığı ürünler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Atatürk Spor Salonu önünde açtıkları statta sergilendi. DENEYAP Teknoloji Atölyesi hakkında bilgi veren, Bilecik Gençlik Merkezi çalışanı Burak Kurukavak, proje kapsamında Bilecik’te 20 lise öğrencisi, 60 ortaokul öğrencisinin eğitim aldığını kaydetti. Kurukavak, proje hakkında şunları aktardı:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın oluşturduğu ortak bir projemiz var. Buraya iki aşamalı sınavla öğrenciler alınarak almış oldukları eğitim sonrası yaptıkları ürünlerden oluşan bir sergi. Robotik Kodlama dersinde ortaya çıkardığımız ürünlerimiz var. Yüz yüze ve online derslerimiz var. Şu an 80 öğrencimiz var.  Bilecik’te 20 kişilik lise öğrencisi grubumuz,60 kişilik ortaokul öğrencisi grubumuzla projemize devam ediyoruz.”

Bilecik’te DENEYAP Teknoloji Atölyeleri eğitimlerinin 20 Eylül 2024 tarihine kadar sürmesi bekleniyor. Korkmaz Kesik