7 Ocak'ta kurulan Demokrat Parti'nin ülkenin siyasi tarihinde önemli bir dönemeç olduğunun altını çizen Başkan Beler, açıklamasının devamında şunları aktardı:

"7 Ocak 2024, Demokrat Parti'mizin 78.kuruluş yıldönümünü coşku ve gurur içinde kutluyoruz. DP, Türkiye'nin siyasi tarihinde önemli bir dönemeçtir ve demokratik değerlere olan bağlılığıyla bilinir.

Kuruluşundan bu yana, Demokrat Parti, toplumsal kucaklaşma, özgürlükler ve adaletin güçlendirilmesi konularında önemli adımlar atmıştır. Partimiz, ülkemizin demokratik temellerini güçlendirerek, halkın hak ve özgürlüklerini koruma misyonunu benimsemiştir.

Demokrat Parti'nin kuruluş yıldönümünde, milletimizin birlik ve beraberlik içinde daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemesini diliyoruz. Partimizin temel ilkeleri doğrultusunda, demokrasiye olan inancımızı ve halkımıza olan sorumluluğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

Bu vesileyle, Demokrat Parti'nin kurucularını ve tüm üyelerini saygıyla anıyor, parti delegelerimize, üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Demokrat Parti ile nice yıllara!" Korkmaz KESİK