Bilecik Türk Kızılay Şubesi, Cumhuriyetin 100. yılına özel “100 KAN”  Bağışı Kampanyası düzenledi. Öğrenciler ve veliler kan bağışında bulundu.

Bilecik Türk Kızılay Şubesi, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Bahçelievler Anaokulu, Malhun Hatun İlkokulu ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulunun katılımıyla “100 KAN”  Bağışı Kampanyası düzenledi.

Öğrenciler ve veliler kan bağışında bulunurken  Türk Kızılay İl Merkez Başkanı Sevcan Uzun yaptığı açıklamada; “Okullarımızda yaptığımız bu tarz etkinlikler, geleceğimiz olan çocuklarımızın Kızılay’ımızı tanımasında, yardımlaşma duygusunun olgunlaştırılmasında büyük bir etken. Daha iyi bir gelecek için değerlerini benimsemiş, yardımlaşma duygusuna sahip nesiller yetiştirmeliyiz.

Bunun içinde Kızılay Bilecik şubesi olarak etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. İlgilerinden dolayı okul müdürlerimiz, öğretmenlerimize, velilerimize ve Bahçelievler mahallesi sakinlerine bağışlarından dolayı ve kampanyanın düzenlenmesinde emeği gecen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. Emine Türksoy