AK Parti ve ittifak ortağı MHP’yi açıkça eleştiren ve karalayan birçok paylaşım yapan Ahmet Gürses’in gölge başkan olacağı belediye yönetimine Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyelerinin nasıl  oy vereceği merak konusu oldu.

31 Mart yerel seçimine kadar Bilecik Belediye Başkanının belirleneceği kritik meclis toplantısı yarın  saat 14.00’te gerçekleşecek.  AK Parti ve MHP’li üyelerin İYİ Partili olan ve seçim için bağımsız çıkan Sadık Kaya’yı destekleyeceği iddia ediliyor.

Sadık Kaya’nın Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk anlardan itibaren yönetimi İYİ Partili Ahmet Gürses’in aldığı, belediyede birçok birime emirler yağdırdığı, aynı zamanda rüşvet operasyonu ile yargılanan eski Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ile belediyede görüşmeler gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Şahin ile Gürses’in görüşmeleri kamuoyunda “Belediyeyi ikisi yönetecek” yorumlarını da beraberinde getirdi.

Gerçekleştirilecek Başkanlık seçiminde AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin Gürses’in gölgesinde kaldığı iddia edilen Sadık Kaya’yı destekleyeceğinin öğrenilmesi, akıllara Gürses’in daha önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve ittifak ortağı MHP ve  Genel Başkanı hakkında yüksek dozda eleştiriler yönelttiği paylaşımları getirdi.  Gürses'in sosyal medyasında  cumhur ittifakını ağır bir şekilde eleştirdiği birçok paylaşımını da sildiği gözlendi.

Gürses, pek çok paylaşımında başta AK Parti ve ittifak ortağı olan MHP’yi üst perdeden eleştirerek kurtulunması gereken partiler olarak gözler önüne serdi.

Bilecik ile ilgili yaptığı bir paylaşımda,

“ Kıymetli hemşehrilerimiz,

Ülke olarak geçirdiğimiz zorlu süreçte, Cumhur ittifakı’nın ortakları AKP ve BBP yöneticilerinin Genel Başkanımız Meral Akşener’e yönelik yerel basına bulundukları söylemler siyasi kutuplaşmayı arttırmak için yapılan ve kamuoyunu meşgul etmekten öteye geçmeyen açıklamalardır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik darboğazı örtbas etmek adına yapılan bu açıklamalarla, Vilayetimizde yaşanan sorunları gizleyemediği gibi tek dertlerinin gündemi değiştirmek olduğunu gözler önüne sermektedir.

Üniversiteyi bitirmesine ve kurum sınavlarında yüksek puan almasına rağmen atanamayan kardeşlerimizin hakkına ve hukukuna giren AKP Milletvekili; Asıl hırsızlık, oradaki çocukların sahip olduğu hakları gasp etmeniz değil midir?

Kamuoyunu liderimiz ANATÜRK Meral Akşener üzerinden oluşturmaya çalışmayın!

Bilecik için keşke beş yıllık dönemde yararlı olabilecek projeler hayata geçirseydiniz fakat “Aile Rantçılığı” ile yıllarca ilimizi sömürmekten öteye geçmediniz. Siz öncelikle aile rantçılığınız yüzünden intihara teşebbüs eden kardeşimizin vebalini nasıl ödeyeceğinizi düşünün ve halen hak gasp etmenin hırsızlık olduğunu öğrenemediğiniz gerçeğiyle yüzleşmeyi deneyin,

Haklısınız, yolun sonu görünüyor.

Çaresiz çırpınışlar.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından “Türk milliyetçileri sınırlarımızı kevgire çevirenlere oy vermez."

“Vatandaşının can güvenliğini sağlayamayan iktidardan kurtulmaya az kaldı” ifadeleriyle iktidarı kötüleyen, "Ekonomi çöktü" yazarak benzinde artış fiyatlarını gösteren paylaşımda bulunan, açıkça Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na paylaşımları ile oy isteyen  Ahmet Gürses'in İYİ Parti’den istifa ederek bağımsız Belediye Başkan Adayı olacak Sadık Kaya'yı  öne sürerek kazanma amacı ve belediyeyi yönetme hevesinde olduğu da kamuoyu tarafından biliniyor.

Sosyal medya hesabından açıkça AK Parti ve ittifak partisi MHP’ye bu ve buna benzer birçok karalayıcı paylaşımları olan Gürses’in ağırlıkta olduğu bir belediye yönetimine AK Parti ve MHP’li üyelerin nasıl evet diyeceği ve çıkardığı aday Sadık Kaya'ya nasıl oy vereceği sorusunun cevabı da kamuoyu tarafından merak ediliyor. CAFER ELMAS

Editör: Korkmaz Kesik