Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Ertuğrulgazi Mahalle Konağı’nın Ertuğrulgazi İlkokulu velilerinin şikayetlerine kayıtsız kalmadı.  

Ertuğrulgazi İlkokulunda öğrenim gören öğrenci ve veliler, öğle yemeği esnasında yemek yiyebilecekleri müsait bir alan olmadığını ve en uygun alan olan belediyeye ait parkın oturma alanlarının yeterli olmadığını iletmişti. Bilecik Belediyesi ise bu konuda halihazırda bir çalışmalarının olduğunu ve bu hafta başı itibariyle velilerin sorununa çözüm olan bir uygulamayı hayata geçireceklerini açıkladı.

Okulların açılmasıyla birlikte Bilecik’in en büyük mahallelerinden biri olan Ertuğrulgazi İlkokulunda öğrenim gören öğrenciler öğle yemeklerini okula yakın olan Belediye Parkında velilerinin getirdiği yemekler ile yiyor. Ancak öğrenci sayısının çok olması sebebiyle parkta yoğunluk yaşandığı için oturma alanları yetersiz kalıyordu. Bu durumu belediyeye ileten velilerin sorununa ise belediyeden oldukça güzel bir yanıt geldi. Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı okulların açılmasıyla birlikte parka 6 adet daha piknik masasının eklendiğini açıklarken veliler için Bilecik Belediyesi Ertuğrulgazi Mahalle Konağında bir kapalı alanın ayrıldığını, bu alanın veli ve öğrenciler için yemek yiyebilecekleri bir salon haline getirildiğini açıkladı.

BAŞKAN V. SUBAŞI: “EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ VE EĞİTİM”

Açıklamasını sürdüren Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Bizim için en büyük öncelik çocuklarımız ve onların eğitimi. Bu anlamda belediye olarak elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Onların akıllarını ve zihinlerini eğitim dışında bir şeyin kurcalamasını asla kabul etmeyiz. Parkımızda okulların açılmasıyla birlikte oturma kapasitemizi 6 adet piknik masası daha koyarak genişletmiştik. Ancak havaların soğumasıyla birlikte velilerimizin ve öğrencilerimizin üşümemesi için orada bulunan Mahalle Konağımızı da veli ve öğrencilerimiz için tadile ettik. Bugün öğle saatlerinde velilerimiz ve öğrencilerimiz kapalı alanımızda yemeklerini yiyebilecekler. Her şey güzel geleceğimiz çocuklarımız için.” İfadelerini kullandı.

Havaların soğumasıyla birlikte yemek probleminin daha da büyüyeceğini belirten veliler, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın bu uygulamasıyla rahat bir nefes aldıklarını belirtti. Yapılan bu uygulamayla eğitime ve öğrencilere büyük bir destek sağlayan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı velilerin ve öğrencilerin büyük takdirini topladı. Veli ve öğrenciler de bu uygulamadan duydukları memnuniyeti belirtirken Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesine teşekkürlerini iletti.” Betül Kesik