Bilecikspor takımını kayyuma gitmekten kurtaran, takımı yeniden kuran İsmail Cinoğlu, görevini yapmasının ardından nöbeti devretti.

Geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleşen olağanüstü kongre ile 1969 Bilecikspor Kulübü Başkanı seçilen Cinoğlu, başkanlık görevini Avukat Fazlı Güner’e devretti. Cinoğlu, yaptığı açıklamada Bilecikspor yönetim kurulunun görevine devam ettiğini belirtirken yönetim içerisinde başkanlığın değiştiğini kaydetti. Cinoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Bilecikspor ailesi sevgili Bilecikliler

Kısa zaman önce kapanması ve kayyum sürecine giren kulübümüze sahip çıkarak yönetim oluşturarak başkan oldum. Takımımızı kurduk, teknik kadro ve futbolcu transferlerini bitirerek ve 35 gündür idmanlara başladık.

14 günlük kamp sürecini tamamladık. İlk ödemeleri yaptık ve kaderine terkedilmiş kulübümüzü sezona hazır hale getirdik.

Fakat gelinen süreçte mücadelemizin paydaşları olması gereken siyasi, sanayi, bürokrat, devlet kısmı baktım ki eski başkanlık dönemlerimde olmadığı kadar duyarsız, ilgisiz. Bilecikspor onlar için yok hükmünde. İlginçtir ki, geçen yıla kadar az çok hizmet eden kurumlar bile sıfır noktasında. Yönetim kurulunu toplayarak uzun görüşmeler sonunda, başkan olarak siyasi kimliğim kulübümüze zarar veriyor olabilir. Ailem ve şahsımı bilirler ki Bilecikspor sevgisi tartışmaya açık değildir.  

Bu yüzden makam, başkanlık arkadan gelir ve kulübümüzün menfaatlerinin üstündedir. Aldığımız kararla yönetim kurulumuz tam kadro ve daha güçlü olarak görevinin başında olmak üzere yönetim içinde bayrak değişimine giderek sayın yöneticilerimizden

Avukat Fazlı Güner kardeşim kulüp başkanlığına devam edecektir. Bu süreçte kapanan kapılar, siyasi bakışlar, sanayi ve bürokratlar umarım kulübümüze farklı bakarlar.  

Sevgili sporseverler;  bilmenizi isterim ki bu şehirde kulübümüzü en sın ben terk ederim. Fakat yine de Bilecikspor için hamle yapmam gerekti ve yol yakın iken kulübümüzü lige hazır halde iken siyasi kimliğimizin olmaması gerektiğinden fazla ön planda olduğunu hissederek ve yaşayarak, görerek kulübümüze zarar vermek istemeyerek yine de şahsımı değil camiamı düşündüm. Bu  bir ayrılık değil. Hep beraberiz. Genel kurul şu bu istifa sureci değil. Sadece yönetim içinde var olma savaşı, iyiye ulaşma mücadelesi. Bugüne kadar verdiğiniz desteklere teşekkür ediyorum.

Her daim olduğu gibi sokağa bırakılan kulübümüzü her şeyini tamamlayarak söz verdiğim gibi sahipsiz bırakmadım. Bu güne kadar yönetim takım her şeyi ile lige hazır. Sadece; ilgi, şefkat, para lazım. Her daim Bilecikspor yönetim ve takımımızın yanındayım. Bu hamlemizin inşallah faydası olur. Şunu belirtmek isterim ki Bilecikspor’u görmemezlikten gelen zihniyetlere, bir bardak su bile yok diyen düşüncesizlere karşı mücadelemiz devam edecek.

Şehrimize kulübümüze her daim yanımda olan Belekoma tayfa gurubumuzun değerli kardeşlerime, tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Güzel günlerde buluşmak dileği ile saygılar ve sevgiler sunarım.” KORKMAZ KESİK