Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe Kadın Kolları örgütleri birlik ve beraberlik yemeği düzenledi. Vadi Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe; Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, CHP Bilecik İl Başkanı Ali Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Melih Karaçam, CHP Bilecik Kadın Kolları Başkanı Dilek Gacal ve partililer katıldı.

Programda konuşma yapan CHP Bilecik Kadın Kolları Başkanı Dilek Gacal, parti içerisinde birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, “Yerel seçim arifesinde olduğumuz bu dönemde, hiç olmadığımız kadar birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. El ele, yürek yüreğe, omuz omuza olursak hedeflerimize ulaşabiliriz.” dedi.  Gacal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in “Baba Evi” çağrısına istinaden, bugün burada kız kardeşler olarak baba evimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında toplanmış olmaktan mutluluk duymaktayız.

Bizler, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği, Cumhuriyetin sarsılmaz direği olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın neferleriyiz.

Öncelikle çok kısa bir süre önce bayrağı devraldığımız, kendileriyle çalışmaktan onur duyduğum, önceki dönem Kadın Kolları Başkanımız Nurten Bilecikligil ve önceki dönem Merkez İlçe Başkanımız Berna Pamukçu’ya ve geçmişte emeği geçen tüm yönetici ve üyelerimize sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizler, mücadelemizi daha da yükseltmek için yepyeni strateji ve planların yanı sıra geçmişte kazandığımız deneyimlerden ve kadrolardan yararlanmak zorundayız. Yani önceki ve yeni tüm Cumhuriyet Halk Partisi Kadın üyeleri olarak her koşulda birlikte mücadele etmek zorundayız. Böylelikle kadın örgütlenmemizi büyütüp, geliştirebiliriz.

Özellikle de yerel seçim arifesinde olduğumuz bu dönemde, hiç olmadığımız kadar birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. El ele, yürek yüreğe, omuz omuza olursak hedeflerimize ulaşabiliriz. Cumhuriyetimiz için, haklarımız ve özgürlüklerimiz için, eşitlik ve demokrasi için her zamankinden daha fazla emek harcamak zorundayız. İnanıyorum ki her koşulda, her zorluğun üstesinden geleceğiz. Biz Cumhuriyet Kadınlarıyız. Bizler vardık, varız ve çoğalarak var olmaya devam edeceğiz.

Bu gün burada bir araya gelmemize katkısı olan Sayın İl Başkanımız Ali Özdemir’e, Merkez İlçe Başkanımız Sayın Melih Karaçam’a, Belediye Başkanımız  Sayın Melek Mızrak Subaşı’na,  bizim her zaman yanımızda olan Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Azize Çeroğlu’na ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” Mehmet Özgür

Editör: Korkmaz Kesik