CHP İl Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. yıl kutlamaları dolayısıyla alternatif çelenk töreni düzenlendi.

Saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende konuşan İl Başkanı Ali Özdemir, şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet karakterimiz olduğu için burdasınız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu konuşmayı yapmanın heyecanını yaşıyorum.

Bugün kimseyi ayrıştırma günü değil.

Çok daha anlamlı cok daha coşkulu kutlamamız gereken bugünü sıradanlaştırmaya çalışan zihniyetlere inat burda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen kurucu aklın yolunda, atamızın ve ilkelerinin izinde, bu büyük günleri daha da artan coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.

Son yıllarda bir çok akademisyenin, siyaset bilimcinin, tartışa tartışa bitiremediği bir konuya kendi zihnimde ve sizlerin huzurunda bir nokta koymak istiyorum. Kim ne derse desin, büyük kitlelere hitap eden , 100 yıldır ayakta durabilen  ve cumhuriyeti ayakta tutan,

 kemalizm artık bir ideolojidir.

Hemde bu ülke için 20. Yüzyıla damgasını vurmuş mükemmel bir ideolojidir.

Bu ideolojinin ışığında cumhuriyetimizin ilk yıllarında, nasıl çalıştıysak ayni azimle çalışmak ve kat ettiğimiz yolları anlatmak için, nice marşlar yazıp söylemek en büyük gayemiz olsun.

Ülkesine, vatanına, milletine asla sırt çevirmeyecek canla başla çalışan nice cumhuriyet çocukları yetiştirmek boynumuzun borcu olsun.

Aydınlık yarınlar, hiç sönmeyecek medeniyet ışığı ve daha nice 100 yıllar bizlerin olsun.

Bu güzel vatan toprağını, bu özgür gökyüzünü ve en önemlisi bu asırlık cumhuriyeti bize armağan eden büyük önder mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

Bu ülkeyi kurmak ve yaşatmak için kanlarını döken tüm şehit ve gazilerimizin ruhları şad olsun.

 bu azimle ve heyecanla, bizden sonrakilere daha nice yüzyıllar yaşayacak bir cumhuriyet bırakmak isteyen tüm yoldaşlarımıza selam olsun.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun.” KORKMAZ KESİK