CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın proje tanıtım toplantısında konuştu.

CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın projelerini açıkladığı proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıya; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Osmaniye Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Asu Kaya, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Pamukova Belediye Başkan Adayı Ece Söyler ve partililer katıldı. 

Proje tanıtımı öncesinde konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, yaklaşan 31 Mart seçimlerine ilişkin konuştu. CHP’nin anketlerde önce olduğunu ifade eden Tüzün, “Yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında ve anketlerde Bilecik’te Cumhuriyet Halk Partisi en az 9 ile 12 puan önde.” dedi. Tüzün, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Adaylık süreci başladığı andan itibaren, 1999 yılında yaşadığım heyecanı, yaşadığım o günkü kazanma arzusunu ve hırsını, bugün bir kez daha yaşamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Nasıl ki o tarih içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi, bu kuruluşun ve kurtuluşun ve Cumhuriyet kentine imza atmışsa yerel yönetimlerde iktidar olmuşsa 2014’te, 2019’da ve 2024’te de şimdi ise aynı duyguyu ve heyecanı yaşamanın da mutluluğunu yaşıyorum.

Bizler 31 Mart’ta yapılacak  bu seçimleri kazanacağız. Bundan kimsenin en ufak kuşkusu ve tereddüdü olmasın. Büyük şehirlerde ve başka il belediye başkanlıklarında genç ve dinamik yeni genel başkanımızla, genç ve kadın vizyonunu ortaya koyan tüm kentlerde başarıya imza atacağız. AKP’nin bu yorgunluğu özellikle emeklilerimize, gençlerimize ve kadınlarımıza getirdiği bu ekonomik sorunların hesabını zaten kendileri verecek.

Yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında ve anketlerde Bilecik’te Cumhuriyet Halk Partisi en az 9 ile 12 puan önde. Bunu hazmedemeyenler, bunu hazımsızlık olarak görenler Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olan değerli kardeşim Melek Mızrak Subaşı’nı, başta Ankara’da çeşitli filmler çevirerek, çeşitli videolar çevirerek karalamaya çalışıyorlar.

Atalarımızın bir sözü vardır mızrak çuvala sığmaz. Melek de sandığa sığmaz, sığmayacak. Bu  videolara, bu karalamalara en ağır en şiddetli cevabı yarından itibaren ben vereceğim. Madem mevcut bunu bir milletvekili açıklamış, milletvekiline cevap vermek de bana düşer.

Bizim bu büyük yolculuğumuzu etkileme şansı hiçbir şekilde yoktur. Bizim inancımız, güvenimiz tamdır. Onun vizyonuna, gençliğine, bilgisine, birikimine ve en önemlisi tecrübesine Bilecik’in ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Melek Mızrak Subaşı’nın da Bilecik halkının desteği olacağına ve bu konuda en ufak bir tereddüt duymadığını ben de gözlerimle, kampanyada görüyor ve biliyorum.

Büyük Bilecik İttifakı’nı gerçekleştirmenin mutluluğunu ve onurunu 31 Mart akşamı yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle 31 Mart’a kadar tüm büyük aileme bu çalışmalarımıza destek vermelerini, katkı vermelerini, birlikte olmalarını bir kez daha rica ediyorum. 31 Mart’ın yeni Belediye Başkanı Melek Subaşı’na hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.”  

Kaynak: BETÜL KESİK