CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP Bilecik Belediye Başkan adayı Melek Mızrak Subaşı’ya destek açıklaması yaptı. CHP’li meclis üyeleri, ‘İnancımız tam, seçimi kazanana kadar arkasındayız” dediler.

Bilecik Belediye Meclisi Mart ayı ilk birleşim toplantısının ardından CHP Belediye Meclis Üyeleri açıklama yaparak CHP Belediye Meclis üyesi ve aynı zamanda CHP Bilecik Belediye Başkan adayı Melek Mızrak Subaşı’ya destek açıklamasında bulundu.

“DESTEĞİMİZ TAM”

Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Hüseyin Yıldız yaptığı açıklamada, meclis grubu olarak CHP Bilecik Belediye Başkan adayı Melek Mızrak Subaşı’ya tam destek verdiklerini söyledi. Yıldız, açıklamasında “2019 yılında halkın teveccühü ile Cumhuriyet Halk Partililer olarak halkın oylarıyla seçildik. 5 yılımızı da alnımızın akıyla tamamladığımıza inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri olarak Belediye Başkan Adayımız Sayın Melek Mızrak Subaşı’na desteğimizin tam olduğunu, ta ki seçimi kazanana kadar arkasında olacağımızı burada beyan ediyorum.” dedi.

“CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUZ”

CHP Belediye Meclis Üyesi Soner Olgun ise açıklamasında 31 Mart seçimlerinde CHP olarak belediyeyi tekrar kazanacaklarını söylerken, “Bir ara verdik. Bu aranın sonunda tekrar seçimi kazanıp belediyenin tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nin olacağına canı gönülden inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TEKRAR BELEDİYEYE GELECEĞİZ”

CHP Bilecik Belediye Başkan adayı Melek Mızrak Subaşı, desteklerinden dolayı belediye meclis üyelerine teşekkür ederken, “Sandıktan çıkarak bileğimizin hakkıyla tekrar belediyeye geleceğiz” dedi. Subaşı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli meclis üyelerimle bizler her zaman onurlu ve gururlu bir duruş sergiledik. Çok büyük zorluklar aştık. Ama hiç önemli değil, önemli olan birbirimize tamamen kenetlenmiş olmamızdı. Bu bir Cumhuriyet Halk Partili olarak onur ve gurur kaynağıdır. Son 2 ay bir ara verdik. Seçim çalışmaları için bir ara vermek zorunda kaldık diyelim. Sonra sandıktan çıkarak bileğimizin hakkıyla tekrar belediyeye geleceğiz ve güzel belediyeciliğimizi herkes göstereceğiz. Bütün meclis üyelerime de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK