Bilecik Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplantısı  CHP Grubunun 11 meclis üyesinin tamamı, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Çetin Kaya, MHP Belediye Meclisi Üyesi Akın Atakan’ın katılmamasının ardından ertelendi.

Bilecik Belediye Meclisi Şubat ayı ilk oturumu çoğunluk sağlamadığı için ertelendi. Bugün (5 Ocak Pazartesi) yapılması planlanan Belediye Meclisi’nde çoğunluk sağlanamamasından dolayı ertelendi.

2 aylığına Belediye Başkanı seçilen Sadık Kaya, ilk meclis toplantısında 20 milyon iç borçlanma ve Bilecik Belediyesine ait arsaların satışı için yetki isteyecekti.

Bu gündem maddelerine tepki gösteren CHP Grubu meclise gelmedi. CHP grubunun yanı sıra AK Parti Belediye Meclis Üyesi Çetin Kaya, MHP Belediye Meclisi Üyesi Akın Atakan da meclis toplantısına katılmadı.

Belediye Başkanı Sadık Kaya, Ocak ayında belediye meclisi gündemine gelen iç borçlanma konusuna karşı çıkarak iç borçlanma yetkisinin verilmesini engellemişti.

Bu sürecin ardından Belediye Başkanlığına seçilen Kaya, ilk meclis toplantısında iç borçlanma gündemini meclise getirdi. Kaya, başkan seçilmesinin hemen ardından Bilecik Belediye bütçesinin hizmetler için yeterli olduğunu söylemiş ve belediye çalışanlarına yüzde yüz zam yapmıştı. Kaya’nın bu söylemlerinin ardından iç borçlanma istemesi şaşırtıcı bulunmuştu.

 Bilecik Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı Perşembe gününe ertelenirken, gözler Perşembe günü yapılması planlanan meclis toplantısına çevrildi gerçekleşecek toplantıda bu defa sayı çoğunluğu aranmayacak.

MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ Mİ?

Bilecik Belediye Meclisi Şubat ayı gündem maddeleri içerisinde olan 20 Milyon Liralık  iç borçlanma ve Bilecik Belediyesine ait arsaların satışı için belediye başkanı ve encümene yetki verilmesi konusunda Belediye Meclis üyelerine bilgi verilip verilmediği merak konusu oldu.

GÖZLER AK PARTİ VE MHP MECLİS ÜYERİNDE

Perşembe günü gerçekleştirilecek olan meclis toplantısında meclis üyelerinin nasıl bir oy vereceği merak edilirken, Bilecik parsel parsel satılmaktan ve borçlanmaktan kurtulacak mı yoksa, 2 aylık sürede anlamsız borçlanarak ve arsaların satışa çıkacağı  belirlenecek.  

Meclis toplantısında çoğunluk sağlanması durumunda AK Parti ve MHP grubunun iç borçlanma ve arsa satışına ilişkin alacağı tutum merak konusu oldu.

Kaynak: KORKMAZ KESİK