CHP Genel Merkez Başkanı Özgür Özel, Bilecik’e geldi.

Bilecik ziyaretine Şeyh Edebali Türbesi’nden başlayan Özel, daha sonra İl Başkanlığında İl ve İlçe Belediye Başkan ve Belediye Başkan Adayları ile bir araya geldi.

 Belediye Başkan Adayları burada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi CHP Belediye Başkan ve Adayları toplumsal cinsiyet eşitliğini onaylayan  “Yerel Yönetimlerde Eşitlik Belgesi” imzaladı.

Özel, “Kadın hakları mücadelesinde önemli bir atım atabilmek için bir çalışma gerçekleştirdik. Yerel seçim gündemi ile birleştirdik. Türkiye’de 81 ilde seçime girdiğimiz 1150’nin üzerindeki seçim çevresi belediye başkanlarımızın tamamının imzalayacağı bir taahhütname bulunuyor. Bu taahhütname CHP’nin yerel yönetimlerde eşitlik belgesi.” dedi.

Yerel seçim gündemi ile ilgili kısa bir açıklama yapan Özel, Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın anketlerde ve saha çalışmalarında önde olduğuna dikkat çekti. Özel, şöyle konuştu:

“2019’da  yerel seçimleri Bilecik’te Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Daha sonra yaşanan talihsiz bir süreçten sonra Sayın Melek Mızrak Subaşı Belediye Başkan Vekilimiz oldu. Son dönemlerde yeniden kendisini aday gösterdiğimiz gün bir cumhur ittifakı kumpasıyla belediye meclisindeki dağılım değiştirilerek görevinden uzak tutulmaya çalışıldı ama elimizdeki bütün anketler ve Bilecik sokaklarındaki inanılmaz tansiyon kendisinin 1 Nisan itibariyle Bilecik’in seçilmiş kadın belediye başkanı olacağını gösteriyor.”

Kaynak: BETÜL KESİK