AK Parti’den Bilecik Belediye Başkan Aday Adaylığını duyuran Belediye Meclis Üyesi Çetin Kaya, resmi başvurusunu yaptı. Kaya, AK Parti İl Binası’nda evraklarını AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım’a teslim etti.

AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, aday adaylık başvurularının Çarşamba günü biteceğini belirtirken önümüzdeki hafta sonu temayül yoklaması olacağını söyledi. Yıldırım, konuşmasında şunları aktardı:

“2023 seçimlerini nasıl kazandıysak, 2024’te de hep birlikte kazanacağız inşallah. Geçtiğimiz hafta aday adaylık süreçlerimiz başladı. Allah nasip ederse çarşamba günü sona erecek. Sonrasında da pazar günü önümüzdeki hafta temayül yoklamalarımızla adaylarımızı belirlemiş olacağız. Sonrasında da yapılacak anketler temayül yoklamalarından sonra genel merkezimize komisyonların belirlenmesiyle inşallah önümüzdeki ay da adaylarımızın belirlenmesi için yola çıkacağız.

Görüyorum ki böyle herkesin gözünde bir AK belediyeciliği özlemiş bir durum var. İnşallah 2023’te kazandığımız gibi 2024’te de CHP’nin elinden alarak inşallah AK belediyecilikte hep birlikte çalışacağız. Ben Çetin Bey’e teşekkür ediyorum. Çetin kardeşimizle de 5 yıl boyunca omuz omuza çalıştık. Gayretine şahidiz. İnşallah yolu açık olur. Ona da teşekkür ediyorum.”

“EKSİKLERİN ÇÖZÜMLERİNİ BİLİYORUZ”

Konuşmasına çok heyecanlı olduğunu belirterek başlayan Kaya, “Gelen herkse çok teşekkür ediyorum. Aile içinden dostlarımız var ama usulen de kendimi tanıtmam gerekirse; adım Çetin Kaya. Evliyim. 2 kız evladım var. Ben teşkilatın çeşitli kademelerine görev aldıktan sonra 2019 yılı seçimlerinde sizlerin de desteği ile, sizlerin de arkamda durmasıyla AK Parti’den Bilecik Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim. Bu 5 yılın 3  yılında arkadaşlarımla beraber çok ciddi bir mücadele verdik. Belediyede muhalif duruma düşmekten dolayı ciddi bir mücadele vermek durumunda kaldık. Bu süreçte ne kadar sıkıntılı dönemlerden geçsek de el ele bugüne kadar geldik. Allah razı olsun hepsinden.

Bu süreçte 3 yıllık grup başkan vekilliği sürecinde de daha sonrasında da üzerimize aldığımız görevin misyonu ile şehrin her bir noktasında ne ihtiyaç var ne eksik var,  bunların giderilmesi için ve seçin elimizden geleni yaptık ama maalesef ama AK belediyecilik olmadığı için şehrimizde çok eksiklikler var. Biz bu eksikliklerin tamamını biliyoruz, tamamının çözümünü de biliyoruz. Bu nedenle verdiğimiz mücadelenin sonrasında geldiğimiz bu noktada Belediye Başkanı Aday Adaylığı için mücadele etme ihtiyacı duydum ben de. Bu ateşten gömlek diyeyim. Çünkü önümüzde çok ciddi hizmetler bekleyen bir il var. AK belediyeciliğin şehirdeki eksikleri gider gidermesi için olmaz olmaz Bilecik'te. Allah nasip ederse inşallah önümüzdeki süreçte belediyeyi AK Parti’ye aldıktan sonra şehrin bütün ihtiyaçlarını biliyoruz ve en güzel şekilde gidereceğiz. Hepinize ben tekrar geldiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi. Korkmaz Kesik