Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, 2024 yılı için çiftçi kayıt sistemi kayıtlarının başladığını duyurdu. Sevinen, ziraat odası üyeliği ve tarımsal bilgilerini güncellemeyen çiftçilerin devletin verdiği tarımsal desteklerden yararlanamayacağı konusunda çiftçileri uyardı. Sevinen açıklamasında şu bilgileri aktardı:

“Tüm çiftçilerimize önemle duyurulur; 2024 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ç.k.s.) kayıtları başlamış olup, 2024 yılı müracaatlarında tüm çiftçilerimizin tarımsal bilgilerini güncellemeleri için odamıza uğramaları gerekmektedir.

Ayrıca 2023 oda üyelik ve tarımsal bilgilerini güncelleme yapmayan çiftçilerimiz için; ziraat odaları mevzuatı ve üye kayıt yönetmeliğine göre tarımsal mal varlığı durumunu kayıtlı olduğu ziraat odasında güncellemeyen çiftçilerimizin kayıtları pasif duruma alınmaya başlanmış olup, pasif duruma düşen üyelerimiz devletin verdiği tarımsal desteklerden faydalanamayacaklardır. yani destek alamayacaklardır. 2023 yılı ve 2024 yılı güncellemesini yapmadığından dolayı mağduriyet yaşanmaması için odamıza uğrayarak tarımsal kayıtlarınızı güncellemeniz önemle duyurulur.” Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik