Ulusal Kanal TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve en çok izlenen TV programı kapsamında yer alan sunuculuğunu ünlü müzik sanatçısı Turgay Başyayla'nın yaptığı lezzetli tarifler adlı programın bu haftaki rotası Bilecik oldu.

Bilecik'in tarihi kültürel ve sanatsal değerlerini yer verilen programda Bilecik Merkez çukurören köyünde köy sakinlerinin yapmış olduğu yöresel yemekler ve 160 yıllık Ata tohumu çukurören biberinden yapılan kuru fasulyeler pişirilirken, Osmaneli ilçesinde Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde yer alan meşhur ayvasından ayva kebabı, samsa tatlısı, ceviz ezmesi, mantar yemekleri, nohutlu mantı ve diğer yöresel ürünlerin yanı sıra Bozüyük ilçesinde alabalık tesisinde güveçte kuru fasulye ile güveçte alabalık lezzetleri ekrana gelecek.

Yol boyu tesislerinden Demirköy'de bulunan Usta aşçı Mehmet Usta'nın ellerinden Bilecik'in meşhur yemeklerinden bıldırcın kebabı görücüye çıkacak. Programın yayınlanış tarihi 6 Ocak Cumartesi saat 18.00'de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK