Eğitimde nitelik ve vizyon çalıştayı gerçekleştirildi.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Eğitimde Nitelik ve Vizyon Çalıştayı açılış programı 6 Ekim 2023 Cuma Günü Bozüyük Grand Çalı Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Çalıştay 6-7-8 Ekim tarihlerinde devam etti.

Eğitimde Nitelik ve Vizyon Çalıştayı’na Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Vali Yardımcısı Akın Ağca, Kaymakamlar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Seda Bayrakcı, İl Kurum Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Okul yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Okul aile birlikleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

Çalıştay Moderasyonu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Yazır’ın, Teknik Moderasyonu Şube Müdürü Zekai Çobandere’nin yaptığı çalıştayda planlanma anlayışı çerçevesinde ilgi diyagramı, ağaç diyagramı gibi problem çözme teknikleri kullanıldı.

Çalıştay ile ilgili Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, “Valimiz bize güzel bir vizyon anlayışını gösterdi, eğitim camiamızda güzel bir heyecan oluştu. Bu çalışma Bilecik eğitimini şekillendirmede önemli bir dönüm noktası olacaktır. Valimize bu liderliği ve desteği için eğitim camiası adına şükranlarımı arz ediyorum.” dedi. GAMZE ELMAS