Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine Muhammet Büyük atandı.

Gerçekleşen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nazile Ural ile Prof. Dr. Murat Yurdakul katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Kaplancıklı, Öğr. Gör. Özgür Özcan’a yaptığı hizmetler için teşekkür ederken Genel Sekreter Muhammet Büyük’e yeni görevinde başarılar diledi.

Genel Sekreter Muhammet Büyük Kimdir?

1977 yılında Denizli’nin Güney ilçesinde doğan Muhammet Büyük, ilk ve orta öğrenimini Kırşehir Kaman’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Osmangazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü-Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı-Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yozgat ve Kayseri’de öğretmenlik, okul müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2014 yılında Eskişehir’in İnönü İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Büyük, 2022 yılında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bu görevini 2024 yılına kadar başarıyla sürdüren Büyük, Üniversitemizde Genel Sekreter olarak idari çalışmalarını sürdürecek.

Kaynak: GAMZE ELMAS