Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne  2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerin e-devlet üzerinden elektronik kayıt işlemleri 13 - 16 Ekim 2023 (23.59) tarihleri arasında, e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılacak.

 

Öğrenciler e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini tamamlayabilecekler. Bu süre içerisinde e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar e-devlet üzerinden kayıt haklarını kaybedecekler. Ayrıca e-devlet kapısı üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin Üniversiteye şahsen gelmelerine gerek olmayacak. Kaydını tamamlayan öğrenciler, kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alıp 24 Ekim 2023 tarihine kadar kayıtlı oldukları birimin öğrenci işlerine teslim edecekler.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize şahsen kayıtlar 13 - 19 Ekim 2023 (19 Ekim 2023 mesai bitimine kadar) tarihleri arasında yapılacak.

Başvuru ile ilgili yapılan açıklamada, “bu süre içerisinde kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Ancak kesin kayıta mazereti nedeniyle gelemeyecek adaylar bir başkasına noterden vekâlet vermek suretiyle 13 - 19 Ekim 2023 (19 Ekim 2023 mesai bitimine kadar) tarihleri arasında kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Eksik belgeyle kayıt yapılamaz. Öğrencilerin intibaklarının yapılabilmesi için transkript ve onaylı ders içeriklerini (Öğrencinin, okuduğu üniversitenin internet adresindeki Bilgi Paketindeki bu bilgilerin güncel olduğunu dilekçe ile beyan etmesi halinde bu belgeler istenmez) kayıt hakkı kazandıkları birimlere şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğrenciler intibaklarını takip ederek intibakları tamamlandıktan sonra danışmanları ile birlikte derssecme.bilecik.edu.tr adresinden ders seçme işlemlerini yapabileceklerdir. Şehit eş ve çocukları ve Gazi ile eş ve çocuklarından Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden temin edecekleri hak sahiplik belgesini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmeleri halinde öğrenim süreleri boyunca katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacaktır.

 Sağlık Kurulu Raporları hakkında yönetmelik uyarınca engelli olduğuna dair Sağlık Kurulu Raporunu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarında program süresi ve kayıtlı olunan program sayısı sınırlaması olmaksızın engellilik oranı kadar indirim yapılır. Bu kapsamda birinci öğretim öğrencilerinden de program süresi ve kayıtlı olunan program sayısı sınırlaması olmaksızın katkı payı ücreti alınmaz.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Ön Lisans diplomasının veya yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi. (Fotokopisi aslı gibidir yapılarak öğrenciye aslı iade edilir.)

ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı.

Fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi (Noter onayına gerek yoktur).

Katkı payı/ Öğrenim ücreti ödendi belgesi (Katkı payı ve öğrenim ücreti miktarlarına ve ücretlerin hangi yolla yatırılabileceği bilgisine Üniversitemiz internet adresinden ulaşabilirsiniz.)

 1 adet 4,5 x 6 cm boyutlu vesikalık fotoğraf (fotoğraflar son altı ayda çekilmiş ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)” ifadelerine yer verildi. Emine Türksoy

Editör: BETÜL KESİK