Şeyh Edebali Üniversitesi yönetimi, Bilecik ve çevre bölgesinde bulunan, alanında öncü sanayi kuruluşları ile belli aralıklarla gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor.

Son olarak, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere sırasıyla, Eczacıbaşı Vitra, İstikamet Döküm, Sağlamlar Kontraplak, Bilecik Demir Çelik, Formplast ve Park Cam firmaları ziyaret edildi.

Gerçekleşen ziyaretlerde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cenk Karakurt, Bilecik Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Edip Avşar ve Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Rafig Gurbanov hazır bulundular.

Ar-Ge ve inovasyon alanında ortak projelerin yürütülmesi, sanayinin nitelikli işgücü ihtiyaçlarına cevap verebilecek personel desteğinin sağlanması, Üniversitenin gelişen altyapısı ile sanayi kuruluşlarının laboratuvar ve analiz ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde sanayi kuruluşlarıyla yapılabilecek ortak faaliyetler değerlendirildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karakurt, üniversite-sanayi iş birlikleri kapsamında ziyaretlerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirtti. KEMAL ATLAN