Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay, teknoloji festivali olan ve Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan TEKNOFEST için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin yaptığı akademik paydaşlık başvurusu olumlu sonuçlandı.

Fuar etkinlik alanları, uçuş gösterileri, seminerler ve aktiviteler ile toplumun her kesiminin Milli Teknoloji Hamlesine olan ilgisinin artırılmasının hedeflendiği TEKNOFEST’te; her yıl farklı yarışma başlıkları açılarak ilan edilen teknoloji yarışmaları, ülkemizin önde gelen kurumları tarafından yürütülüyor.

Düzenlendiği ilk tarih olan 2018'den bugüne yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlayan TEKNOFEST; Türkiye teknoloji ekosisteminin büyümesine katkıda bulunmayı ve genç nesilleri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarına teşvik etmeyi amaçlıyor.

Konuya İlişkin bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Üniversitemizin, TEKNOFEST’e akademik paydaş olarak katkı sağlayacak olmasından memnuniyet duyuyorum. Yarışmalara olan katılımı arttırmak ve öğrencilerimize festivalin her alanında katkı sağlayabilmek adına çeşitli destekler sunarak yoğun gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.MEHMET ÖZGÜR

Editör: BETÜL KESİK