Bozüyük TSO Başkanı Veli Çelik, ilçede düzenlenen Geniş Katılımlı Müşterek Meslek Komite ToplantısındaBozüyük’ün öncelikli sorunlarını dile getirdi.

Vali Şefik Aygöl; sanayiciler, iş insanları ve meslek odaları temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda konuşan Başkan Çelik, "Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinin acilen yeni alanlar tahsisi ile büyümeye ve yeni sanayi alanlarının açılmasına ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Çelik, “Bu konuda talimat ve takipleriniz bizleri ziyadesi ile memnun edecektir.

Şehirler, Sanayisiyle Cadde ve Meydanlarıyla, İmar alanlarıyla ve Sosyal Tesisleri ile anılırlar.

Eski yapılaşmanın bir an önce kentsel dönüşüm ile yenilenmesi için Bozüyük TSO olarak her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

BOZÜYÜK’ÜN ÖNCELİKLİ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Başkan Çelik, öncelikli sorunları şu sözlerle  sıraladı:

“Organize Sanayi Bölgemizin su projesinin tamamlanması ve genişlemesi ile Sosyal Tesisin yapılması

Bozüyük Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler için Sanayi Sitesi alanının biran önce belirlenmesi ve başlanması

Lojistik Köy projesinin biran önce tamamlanması ile birlikte çarşıda bulunan yükleme rampalarının İlçemiz merkezinde sorun teşkil eden Saraycık caddesi trafik sorununa da kısmen çözüm olacağına inanıyoruz.

Bozüyük – Söğüt yolu’nun yapılması ile ilgili girişimlerin biran önce başlanması hem işçi servisleri hem de lojistik anlamda can ve mal kaybını ciddi oranda azaltacak olup iki ilçeye ve ilimize değer katacaktır.

İlçemizde biran önce yeni imar alanlarının ve kentsel dönüşüm projelerinin yapılması İlçemizin büyümesine önemli anlamda katkı sağlayacaktır. Bu süreçte eski yapılarımızın yenilenerek depreme dayanıklı, ilçemize değer katacak modern binalar haline getirilmesi önem arz etmektedir.

Kredi Yurtlar Kurumu İlçemizde bulunmamaktadır. Daha önceden yeri tespit edilen Yeşilkent eski Devlet Hastanesinin yerine biran önce KYK Yurdu olarak çalışmalara başlanması ile ilgili Milletvekilimiz ile irtibat halindeyiz. Hepbirlikte ilçemizdeki öğrencilerin yurt odalarına kavuşmalarını hızlandırmalıyız.

Mevcut üniversitemize sosyal tesis oluşturmalıyız.”

YENİ HİZMETLER

Diğer yandan müjdeli haberleri de paylaşan Başkan Çelik, “Odamız hizmet binası 2. Katını Gümrük Müdürlüğüne tahsis ederek çalışmalara en kısa zamanda başlıyor olmanın  güzel haberini sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Ayrıca bir güzel haberi daha sizlerle paylaşmak isterim. Ticari araç K Yetki Belgeleri ile Dijital Ehliyet Sayısal Takograf işlemleri de 2 Ocak 2024 tarihi itibari ile Odamız tarafından verilmeye başlanacak. Bu işlemler için Bilecik ya da Eskişehir’e ayrıca gitmenize gerek kalmayacak. Oda personelimiz bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yılda hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz.

Eskişehir Özel Gürlife Hastanesi ile de hizmet sözleşmesi imzaladık.

Odamız üyeleri, personelleri ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri’nin de faydalanacağı sözleşme ile %15 ayakta %20 yatarak tedavi indirimi ve önceliği sağlanacaktır.

Ayrıca 2 Ocak 2024 tarihi itibari ile Odamız Üyelerine Ticari işlemleri için Hukuk Danışmanlığı Hizmeti vermeye başlayacağız. Odamız üyelerinin mağdur olmamaları bizlerin önceliğidir.

Odamızın girişimleri ve TOBB destekleri ile İlçemize kazandırılacak olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bozüyük Anaokulu İnşaatımız da devam ediyor. En kısa zamanda tamamlanarak ilçemizin hizmetine girecektir. Daha güzel bir Bozüyük için birlik ve beraberlik içerisinde canı gönülden çalışacağımız inancıyla konuşmalarıma son vermek istiyorum.” dedi. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK