THK Bozüyük Şubesi, Bozüyük’teki şehitlerimiz için şükran töreni düzenledi. Törene Bozüyük’teki şehitlerimizin aileleri davet edildi. Törene katılan şehitlerimizin yakınları olan anne  babalarına, eşlerine, çocuklarına ve kardeşlerine 66 adet Türk Bayrağı ile birlikte Şükran Belgesi takdim edildi.

Bozüyük Belediyesi Tekke Mahalle konağında düzenlenen törene Bozüyük kaymakam vekili Pazaryeri kaymakamı Ahmet Tayyip Kahraman, Garnizon Komutanı, İlçe Jandarma Karakol Komutanı, İlçe Emniyet Müdür Vekili, İnönü Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı ve Paraşüt Okulu Müdürü, Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve öğretmenleri, Bozüyük Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü, parti yetkilileri, ve tüketici dernek başkanı katıldılar.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra şehitlerimiz için dua okundu. Daha sonra açılış konuşmasını yapan şube başkanı Sedat Büyük; Bozüyük ilçesinde toplam 21şehidimizin ve ailelerinin olduğunu tespit ettiklerini, bu şehit ailelerini törene davet ettiklerini belirterek, şehitlerimizi rahmet ve saygıyla andıklarını, şehitlerimizin anne babalarına, kardeşlerine, eşlerine ve çocuklarına sabırlar diledi.

Şube Başkanı Büyük: “Şehitlerimizi unutmadıklarını, onların bu toprakların asıl sahipleri olduğunu, hepimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaklarını belirterek; şehitlerin yakını olan anne babaların, kardeşlerin, eşlerinin ve çocuklarının çok kıymetli olduklarını, devletimizin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu ve devlet hizmetlerinden öncelikli olarak faydalanacaklarını; şehitlerimizin isimlerinin Bozüyük’teki okullarda, caddelerde yaşatıldığını ve yaşatılacağını” söyledi.

Daha sonra konuşan Bozüyük Kaymakam Vekili Ahmet Tayyip Kahraman ise Bozüyük ve Pazaryeri’ndeki şehit ailelerini zaman zaman ziyaret ettiklerini, onları yalnız bırakmadıklarını ve bu şükran töreninin çok anlamlı olduğunu söyleyerek THK Bozüyük şube yönetimine teşekkür etti.

Kaynak: MEHMET ÖZGÜR