Bozüyük Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Başkanlığında yapıldı. 

            Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinden; 5393 Sayılı Kanun’un 18.Maddesinin (l) bendi ile 49. Maddeleri ve Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 9 ve 11. maddesi hükümleri doğrultusunda Boş Kadro Unvan değişikliği yapılması konusu ve 5393 sayılı Belediye Kanunun 85. Maddesi ile 237 sayılı Taşıt Kanununun 10. Maddesine eklenen “ İl Özel İdareleri, Belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile Mahalli İdare Birliklerinin kendi meclislerinin kararları ile taşıt edinebileceği hükmü” gereğince 1 adet Otobüs alımı ve 2022 yılı Mali yılının Bütçesinin T cetvelinde yer alan araçlar listesine eklenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Ardından “Çarşı Mahalle 836 ada 7 parsel ve çevresinde imar planı değişikliği talebi ile Kasımpaşa Mahallesi, Eminağa Caddesi ve Hacıali Sokağa cepheli, imar planında Belediye Hizmet Alanı ve Trafo Alanı fonksiyonuna sahip yapı adasında imar planı değişikliği talebi de oy birliği ile Belediye İmar Komisyonuna sevk edildi. Kasım ayı Meclis Toplantısında İmar Komisyonuna sevk edilen “Çarşı Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Uçaş’ın 27.10.2022 tarihli ve 2662 sayılı dilekçesine istinaden Ilgınlı Caddelerinin isminin Bahçelievler Caddeleri olarak değiştirilmesi talebi üzerine Çarşı Mahalle, Ilgınlı 1. Cadde isminin Bahçelievler 1. Cadde, Ilgınlı 2. Cadde isminin Bahçelievler 2. Cadde, Ilgınlı 3. Cadde isminin Bahçelievler 3. Cadde, Ilgınlı 4. Cadde isminin Bahçelievler 4. Cadde, Ilgınlı 5. Cadde isminin Bahçelievler 5. Cadde, Ilgınlı 6. Cadde isminin Bahçelievler 6. Cadde olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

            Toplantının sonunda Başkan Bakkalcıoğlu, muhtarlarla görüşerek istek ve taleplerini dinledi, Meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Muhtarlar talepleri doğrultusunda mahallelerine yapılan çalışmalar için Başkan Bakkalcıoğlu’na teşekkür ederken yeni taleplerini ve sorunlarını da ilettiler. Yediler Mahalle Muhtarı Ramazan Taylan yaşanan sel sonrasında selden zarar gören vatandaşlara yapılan yardımlar konusunda Başkan Bakkalcıoğlu’na teşekkür ederek “Sayın Başkanım, mahallemizdeki sel olayından sonra vatandaşlarımızın tadilat tamirat işleri bitirildi ve eşyaları alındı. Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.