Vali Şefik Aygöl öncülüğünde Bilecik’in cazibe alanı olması yolunda önemli çalışmalar yapılan Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirilen Festival  muhteşem görüntülerle sona erdi.

Bilecik Valiliği himayesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Gölpark Festivalinde vatandaşlar 3 gün boyunca devam eden etkinliklerle eğlence ve heyecanı doruklarda yaşadı.

Turnuvalar, yarışmalar, fly board,  gösterileri renkli görüntülere sahne olurken, kıyasıya mücadeleler görülmeye değer oldu.

Binlerce kişinin katıldığı festivalde muhteşem doğa manzarası eşliğinde açık hava konserleri düzenlenirken, dolu dolu bir eğlence yaşatıldı.

Festivalin en renkli konuklarından karavancılar da festivalde karavan fuarı sergiledi. Vatandaşlar, yöresel ürünlerle alışveriş keyfi yaşarken çocuklar da kendileri için hazırlanan alanlarda eğlencenin tadını çıkarttı. Doğa yürüyüşleri ve tekne turları programları da doğaseverler için müthiş bir deneyim yaşattı.

Vali şefik Aygöl’ün önemli girişimleriyle Bilecik’te ilk kez düzenlenen festivale Bilecik ve çevre illerden binlerce kişi katıldı. Gölpark’ın tanıtımı ve canlandırılması adına çok önemli bir organizasyon olan festivale ilgi ve katılımın da çok yoğun olduğu görüldü. 3 gün boyunca dolu dolu programlarla devam eden festival büyük beğeni toplarken, vatandaşlar Vali Şefik Aygöl’e bu farklı ve önemli girişiminden dolayı teşekkür ettiler.

Bilecik’in ses getiren festivali yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: BETÜL KESİK