Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvete konu olan AVM satış ihalesinin bir gün kala iptal edildi öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde dönemin Belediye Başkan V. CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı yönetiminde AVM satış için ihaleye  çıkarılmıştı.

Bugün (19 Ocak)  saat 14.00'te encümen huzurunda ihale çıkması beklenen AVM satışı, dün ani bir kararla Başkanlık koltuğuna yeni oturan Belediye Başkanı Sadık Kaya tarafından iptal edildi

2017 yılında yıkılan ve 12’nci ayda Bilecik’te Alve İnşaat tarafından ihalesi alınan “Seven Pasajı AVM” projesinin yüklenici firma iş bitirme tarihinden 4 kere uzatma istemişti. 5’inci uzatma istemelerinin ardından 2022 yılında Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ile Şahin’in danışmanlığını da yaptığı öne sürülen Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’nın Bilecik’te yapılacak olan bir AVM inşaatının satış bedelinin belirlenmesi hususunda rüşvet alırken suçüstü yakalanmıştı.

Gelinen süreçte Sadık Kaya yönetimindeki Bilecik Belediyesi tarafından bugün (19 Ocak) yapılması planlanan AVM ihalesinin ihaleye bir gün kala iptal edildiği öğrenilirken; ihale için hiçbir katılımcının olmadığı iddia edildi.

Diğer yandan; ihale öncesi encümen değişikliğine gidildiği ve Ocak ayı için fiyat alma yönünde karar alındığı iddia edilirken; bu sebeple mi, hiçbir katılımcı olmadığı için mi, yoksa farklı sebeplerle mi ihalenin iptal edildiği merak konusu oldu.

Belediye Başkanı Sadık Kaya’nın ihale iptaliyle ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK