Vali Şefik Aygöl, Kurban Bayramı öncesi alınan tedbirlerle ilgili basın açıklamasında bulundu.

İl Emniyet Müdürü Beyti Kalaycı ve Bilecik İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferdi Erbakıcı ile birlikte Valilik binasında açıklama yapan Vali Aygöl, kurban bayram tatili ve 2023-2024 eğitim-öğretim yılının sona ermesi aynı döneme denk geldiğinden dolayı; şehirlerarası yollarda trafik yoğunluğu oluşacağı öngörüldüğünden yeni kararlar alındığını belirtti.

Buna göre;  14Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00’dan 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00’a kadar.

         D-100 karayolu ve anadolu (o4) otoyolu batı-doğu istikametine; d-650-03 devlet karayolu üzerinde Bozüyük ilçesinden itibaren, Antalya ili istikametine; d-650-03 devlet karayolu sakarya, Bilecik, Kütahya istikametinde kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların arada kalan girişler dahil seyirlerine izin verilmeyecek.

       Ancak tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze-meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta-süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süre ile bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecek.

OSMANELİ’DE ALTERNATİF YOL KULLANILABİLECEK

       Vali Aygöl, yaptığı açıklamanın devamnında “Ayrıca ilimiz D-650-03 devlet karayolu Osmaneli ilçesinde 13-14 km arasında yapımı süren hızlı tren köprü inşaatı nedeniyle yol her iki istikametten gidiş-geliş olarak çift şeritten işlemekte olup, yaklaşan bayram dolayısıyla bu alanda trafik yoğunluğunun yaşanması halinde beklenmektedir. Gerekli önlemleri alan trafik birimlerimiz gerek gördüğü durumda Osmaneli ilçe merkezini alternatif yol olarak kullandırılacaktır.”

Kaynak: BETÜL KESİK