DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Bilecik’te 2023 Yılı Sulama Sezonu 05 Mayıs 2023 tarihinde başladığını söyleyerek, tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2023 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 230 Milyon TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Genel Müdürlüğün, ülkemizin su kaynaklarının korunması, yönetilmesi, geliştirilmesi ve gelecek nesillere eksiksiz olarak aktarılması maksadıyla projeler üreten Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ‘Su kaynakları, yenilenebilir, ancak kıt kaynaklardan biri olarak toplumun ortak malıdır. Kullanımı üzerinde önemle durulması gereken, bugün ve yarın için hayati öneme haizdir. Bu nedenle, su kaynaklarımızı koruyor, geliştiriyor, kontrol ediyor ve herkesin faydalanacağı şekilde tesisler yapıyor, hizmete sunuyoruz.’ dedi.

Bilecik ilinde 5 Mayıs 2023 tarihinde başlayan 2023 yılı sulama sezonunda toplam 33.000 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Bilecik İlimizde toplam 33.000 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2023 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 230 Milyon TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Genel Müdür Mehmet Akif Balta, ‘Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezon dileyerek, bizler DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz.’ dedi. GAMZE ELMAS